Шығыс Қазақстан облысы, Аягөз қаласы» К.Бозтаев атындағы жалпы білім беретін орта мектеп»КММ. Математика пән мұғалімі Әміржан Нұргүл Әміржанқызы
І.Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырымының формуласы
ІІ.Сабақтың мақсаты:1)білімділігі: Екі өрнектің айырмасы мен қосындысын қысқаша көбейту формуласын білуге;
2)тәрбиелігі: ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, тиянақтылыққабаулу;
3)дамытушылығы: Екі өрнектің квадраттарының айырмасы формуласын есептер шығаруға пайдалана білу дағдысын қалыптастыру;
IІІ.Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материалдар, есептер жазылған парақшалар, презентация
ІV.Сабақтың типі:жаңа ұғымды қалыптастыру;
V.Сабақтың түрі:БжС технологиясы; алгоритм картасы
VI.Оқытудың әдісі: түсіндірмелі және практикалық;
VII.Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі;
2.Үй тапсырмасы: қайталау
1) актуалдау:
3. Жаңа сабақты түсіндіру:(ОӘЖА арқылы түсіндіру)
Мысалдар қарастыру
4.Дамыту кезеңі: Есептер шығарту
№152ауызша
-
кесте. «Егер-онда» үш деңгейлі күрделілік тапсырма деңгейін іріктеу сызбасы.
«Байқау» кезеңінде үш деңгей беріледі: ТКШ,АКШ,ЖКШ Келесі кезеңдерде үш тапсырманы таңдау берілген кесте боынша жүргізіледі. Жаңа кезең үшін тапсырманы таңдау өткен кезеңнің нәтижесіне қарай жүзеге асырылады.
|
|
|
Алынғаннәтиже |
|
Тапсырмалардыіріктеу |
|||||
1 |
Егер |
ТКШ ≥ 63% |
АКШ ≤63% |
ЖКШ ≤63% |
1 — онда |
ТКШ |
ТКШ |
АКШ ЖКШ |
||
2 |
Егер |
ТКШ ≥63% |
АКШ ≥63% |
ЖКШ ≤63% |
2 — онда |
АКШ |
АКШ |
|||
3 |
Егер |
АКШ ≥63% |
АКШ ≤63% |
ЖКШ ≤63% |
3 – онда |
Тапсырманыөзгертпейқайталау
|
||||
4 |
Егер |
АКШ ≥63% |
АКШ ≥ 63% |
ЖКШ ≤63% |
4 – онда |
|||||
5 |
Егер |
ТКШ ≥63% |
АКШ ≥63% |
ЖКШ ≥63% |
5 — онда |
Екінұсқабойыншабақылаужұмысы. |
||||
6 |
Егер |
ТКШ ≥ 63% |
ТКШ ≤63% |
АКШ ≤63% |
6 — онда |
Тапсырманыөзгертпейқайталау
|
||||
7 |
Егер |
ТКШ ≥ 63% |
ТКШ ≥63% |
АКШ ≤63% |
7 — онда |
|||||
8 |
Егер |
ТКШ ≥ 63% |
АКШ ≤63% |
ЖКШ ≥63% |
8 — онда |
Тапсырмадағықате. Басқасынтаңдау. Түзету, әзірлеушілергебаяндау . |
№ |
ТКШ |
№ |
АКШ |
№ |
ЖКШ |
1 |
(m-n)(m+n) |
1 |
(a2-5)(a2+5) |
1 |
(a+b)2-(a-b)2 |
2 |
(x+2)(2-x) |
2 |
(9x-y2) (9x+y2) |
2 |
(m+4)2-(m+1)2 |
3 |
(n-2m)(n+2m) |
3 |
(4m2+6n) (4m2-6n) |
3 |
4x2-(2x-1)2 |
4 |
(8a+9b)(9b-8a) |
4 |
(a2+b2) (a2-b2) |
4 |
(2a+b)2-(a-2b)2 |
5 |
(7x-2)(7x+2) |
5 |
(10m2-n2) (10m2+n2) |
5 |
(5-x)(5+x)(25+x2) |
6 |
144-х2 |
6 |
(5x2+2y3)(2y3-5x2) |
6 |
(a-2)(a+2)(a2+4) |
7 |
121а2-81в2 |
7 |
(c3-d3) (c3+d3) |
7 |
9b2-(a-3b)2 |
8 |
0,49-а2 |
8 |
8 |
(8a-b)2-64a2 |
|
9 |
64х2-121у2 |
9 |
(14a2+16b) (14a2-16b) |
9 |
(a-3)2-(2-a)2 |
10 |
(2-3b)(3b+2) |
10 |
(0,2a+0,5b)(0,2a+0,5b) |
10 |
(m-4)2-(3-m)2 |
VIІI.Бекіту:
Қорытындылау:
Беталысы күнде өзгерген алмағайып дүниеде адамзат үшін ешқашан өзгермеген,
өзгермейтін темірқазықтар бар.
Ол – БІЛІМ !
Ол – ЕҢБЕК ! (Н.Назарбаев)
-деп Елбасымыз айтқандай әрбір сабағымызда өмірімізге азық болардай білімімізді жинақтайық.
ХІ.Үй тапсырмасы: №153, №157
ХІІ.Бағалау.